Demir Çelik

Haddehaneler

Marmara Ereğlisi ve Çorlu'da Dünya kalitesinde üretim

Marmara Ereğlisi

2006 yılında üretime başlayan tesis mevcut çelikhanenin kapalı sahası içerisinde paralel üretimi sağlayacak şekilde yer alan modern haddehanedir. Çelikhanede üretilen kütükler doğalgaz kullanımlı tav fırınına sıcak olarak yüklenmekte. Üretimin her safhasında tam otomasyon uygulanarak yılda 900.000 ton üretim yapmaktadır. Düz ve nervürlü inşaat demiri yanında, makine imalat sanayine yönelik aynı boyutta yuvarlak çubuk üretim olanağı bulunmaktadır.

Karabük

1964 yılında 9.000 m²'si kapalı 10.000 m² alan üzerinde kurulan haddehanemiz, Kaptan Şirketler Grubu'nun ilk üretim tesisidir. Bugün 100.000 ton/yıl kapasiteyle çalışmaktadır. Fuel oil ile çalışan haddehane tav fırınına sahip tesislerimizde her türlü nervürlü, yuvarlak inşaat demiri, silme, lama, kare ve köşebent üretmektedir.

Çorlu

1987 yılında kurulan haddehanemiz 2015 yılında tamamen yenilenerek kapasitesi 500.000/tona çıkarılmıştır. Türkiye'nin ilk doğalgaz ile çalışan haddehane tav fırınına sahip tesislerimizde her türlü nervürlü demir üretimi yapılabilmektedir.